Szeretnéd, hogy a bőröd tiszta, ragyogó, pattanásoktól és mitesszerektől mentes legyen?
Akkor fontos a rendszeres kozmetikai kezelés, bőrtisztítás.

A pattanásos bőr ápolására javaslom havonta a tini kozmetikai kezelést, melyen fiúk és lányok is részt vehetnek.

A pattanás és a mitesszer akkor jön létre, ha a bőrben található faggyúmirigyek kivezető nyílása valamilyen okból kifolyólag eltömődik, és sajnálatos módon rendszerint be is gyullad. A pattanás általában a serdülő kor kozmetikai problémája.

Kialakulásában több tényező játszik szerepet. Ilyen például a serdülő kor kezdetén (12-14 év) bekövetkező hormonális változások, a környezeti hatások, lelki problémák, stressz, nem megfelelő táplálkozás és a helytelen kozmetikumok használata. A szervezet működésének zavarai megjelennek a bőrön is. A tizenévesek körében a hormonális zavar a bőr átmeneti zsírosságához vezethet. Ilyenkor ajánlatos rendszeresen tisztítani az arcbőrt, amivel megakadályozható az újabb, esetleg súlyosabb aknék kialakulása.

A kezelésről

A tini kezelés két dologban tér el a normál arckezeléstől, arctisztítástól.
Az egyik, hogy a tinik bőrét nem masszírozzuk, mivel az a gyulladt állapoton ronthat. A használt hatóanyagos krémek, kifejezetten a tinédzserek pattanásos bőrére ajánlottak.

A zsíros, pattanásos, problémás bőr esetében kiemelten fontos a szakember rendszeres segítsége, a megfelelően steril arctisztítás, illetve az otthoni ápolás.

A kezelés menete

1. lépés: Letisztítás

Minden arckezelés előtt nagyon fontos megtisztítani a bőrt. Eltávolítjuk a nap során a bőrre rakódott szennyeződéseket, a sminket. Ebben a lépésben, már a lemosó tartalmaz olyan hatóanyagokat, amelyek a tisztítás mellett nyugtatják a bőrt.

2. lépés: Peeling

Cél: az elhalt szarusejtek többségének az eltávolítása, a bőrlégzés normalizálása, a hatóanyagok felszívódásának elősegítése.

3. lépés: Tonizálás

A bőr pH értéke a letisztításnál és a peelingezésnél lúgos irányba tolódik. A tonik használatával visszaállítható a bőr természetes 5,4-5,4 pH értéke enyhén savas készítményekkel. Emellett a tonik hidratáló, frissítő, összehúzó, nyugtató hatású is.

4. lépés: Felpuhítás, gőzölés

Nagyon fontos a bőr tisztítás előtti felpuhítása gőzölővel. A gőz átjárja a szaruréteget, fellazítja azt. Gőzöléssel megnyitjuk a pórusokat, előkészítjük a bőrt a könnyű tisztításra. Ezen kívül serkenti a vérkeringést, a bőrsejtek oxigénellátása fokozódik, élénkíti a nyirokkeringést, a gőz behatol a szőrtüszőkbe.

5. lépés: Tisztítás

A kezelésnek ebben a szakaszában távolítjuk el a mitesszereket, pattanásokat. 

Ez a folyamat kb. 30 percet vesz igénybe. Hosszabb ideig csak nagyon indokolt esetben tisztítunk, mivel figyelnünk kell arra, nehogy a túlzott nyomkodással sérüljön a bőrszövet; a lobgát roncsolódhat, a lokalizált gyulladás továbbterjedhet.

Fontos, hogy tini vendégünk arcán a kezelés után ne hagyjunk nyomokat, minél minimálisabb kellemetlenséggel és utóhatással járjon a kezelés ezen lépése.

6. lépés: Fertőtlenítés

Ennek a lépésnek az első mozzanata, hogy bőrfertőtlenítő tonikkal áttöröljük a bőrt, majd az elektorkozmetikai gépek közül a VIO-t használjuk. 

A kozmetikai kezelések kötelező gyulladáscsökkentő és pórusösszehúzó eszköze VIO készülékünk. Nem csak a bőrtisztítás utáni bőrállapot normalizálásában segít, hanem az aknés bőrökre jellemző tünetek mérséklésében is. Használatával az erek kitágulnak, a bőr lokális vérellátása javul. A sejtek tápanyagellátása fokozódik és az építő, regeneráló folyamatok kerülnek előtérbe. A keletkező ózon miatt az eszköz kiválóan alkalmazható a kezelés utáni fertőtlenítésre, összehúzásra, vagy a faggyúmirigyek túlműködésének szabályozására.

Enyhe szárító hatása miatt látványosan javítja az olajos szeborreás bőr állapotát.

7. lépés: Tápanyagbevitel

Sokan azt gondolják, hogy az aknés bőrnek nincs szüksége táplálásra. Attól tartanak, hogy a tápláló anyagok fertőzést okozhatnak a bőrön. Ha a bőrtípusnak megfelelő ampullát vagy szérumot visszük be, mely a legkíméletesebb és leghatékonyabb tápanyag-beviteli forma, az rögtön célzottan kezeli a bőrproblémát.

Sok olyan hatóanyag ismert, mely javítja a szeborreás-aknés bőrök állapotát, elősegíti a sebgyógyulást, hámosító hatású. A hatóanyagok bejuttatására a szonoforézis is lehetséges kozmetikai eljárás. A szonoforézis során ultrahanggal történik a hatóanyag-bevitel (szono = hang). Az impulzus-üzemmóddal felszerelt ultrahangos eszközök használata teljesen fájdalommentes, és a bőr szerkezetének maradandó megváltoztatása nélkül juttatják a hatóanyagokat a bőrbe. Mindezek mellett a hám- és a kötőszövet anyagcseréjére is jótékonyan hatnak.

8. lépés: Összehúzó pakolás

A kezelést egy pórusösszehúzó, nyugtató pakolással zárjuk, amely időtartama 15-20 perc. Ez alatt elmúlik a pirosság, a pórusok összehúzódnak, így nyugodtan lehet folytatni a napi teendőket. Indokolt esetben színezett hidratálót, vagy alapozót használunk a kezelés végén, hogy az eredmény tökéletes legyen.

Utókezelés, otthoni ápolás

Sokat számít a rendszeres kozmetikai kezelés. A vendégek személyre szabott otthoni bőrápolási javaslatot kapnak. A legfontosabb, hogy ne nyomkodjuk ki otthon a pattanásokat, ezek ugyanis elfertőződhetnek, így csak még több lesz.

Azért, hogy fiatal bőröd tündököljön, tegyél bőröd szépségéért!